Antykamień - Filtr FHPRA do pralki i zmywarki AQUAFILTER

Aquafilter Uzdatnianie wody

Filtr pralkowy, zmywarkowy FHPRA zmiękczający jednorazowego użytku. Chroni urządzenia agd przed odkładaniem się kamienia. Filtr zwiększa wydajność detergentów do 30%. montuje się go pomiędzy zaworem a wężem doprowadzającym do pralki. Przyłącze filtra 3/4" GZ* 3/4" GW. Filtr montuje się pomiędzy zaworem a wężem doprowadzającym wodę do pralki, zmywarki.
 
Złogi kamienia odkładające się na elementach urządzeń AGD (bębny, grzałki itp), powodują niszczenie sprzętu oraz większe użycie energii. Filtr wyposażony jest w specjalne złoże (kryształki polifosfatu), które powoduje że zawarty w wodzie fosforan zostaje zmieniony na fosforan wapnia, dzięki temu tzw "kamień kotłowy" nie osadza się urządzeniach AGD. Polifosfat w porównaniu do jonitu nie obniża twardości wody. Fosforan wapnia nie jest przyswajalny przez organizm ludzki, dlatego też wkładu z polifosfatem nie wolno stosować do uzdatniania filtracji wody pitnej.
 
Filtr FHPRA przeznaczony jest do filtracji zimnej wody ogólnoużytkowej. Wyposażony jest w filtr końcowy zapobiegający wydostawaniu się cząsteczek złoża na zewnątrz.

Przyłącze filtra to 3/4 gwint wewnętrzny z wkładką mosiężna wzmacniany jak na zdjęciach  po stronie zaworu, a po stronie węża gwint zewnętrzny.
 

Zalety filtra FHPRA:

Wyprodukowany w Unii Europejskiej Kompatybilny z większością pralek i zmywarek dostępnych na rynku. Zwiększa wydajność stosownych środków chemicznych do 30%, eliminuje odkładanie kamienia kotłowego na urządzeniach AGD, łatwy i szybki montaż bez specjalistycznych narzędzi. Końcowy filtr zapobiega wydostaniu się złoża na zewnątrz wkładu
 

Dane techniczne FHPRA:

Numer katalogowy: FHPRA
Średnica gwintu (cale): 3/4" GZ* 3/4 GW
Temperatura pracy w stopniach Celsjusza: 2-45
Maksymalne ciśnienie pracy (bar): 6 bar
Żywotność (w miesiącach) : żywotność uzależniona od jakośći filtrowanej wody oraz stopnia zanieczyszczenia.


Kup ten produkt w naszym sklepie internetowym: grzejmy.pl Odnawialne źródła energiiZapytanie dotyczące oferty